Test Hyper Pet Dura Squeaks Stick L

W poprzednim wpisie recenzowałam piłkę do memłania JW Pets Zyball (link), kolejna recenzja miała powstać po przetestowaniu następnej zabawki z zestawu prezentów świątecznych dla piesków. Miałam nadzieję, że nastąpi to zdecydowanie później, albo że chociaż jej podsumowanie będzie bardziej pozytywne. Niestety…

Zabawka Hyper Pet Dura Squeaks Stick w rozmiarze L – patyk z piszczałką. Zabawka ma piękny intensywny kolor, jest dość twarda, ciężko jest ją ścisnąć, aby zapiszczała. Mój borderek 12kg bawiąc się nią prawie nie wydawał dźwięków. Wydawało się, że nie ma jak jej zjeść, mimo nieregularnej powierzchni. Ma na obu końcach wypustki, dzięki którym po oślinieniu przez psa łatwo się nią rzuca, nie wyślizguje się tak z rąk. Pomimo nieregularnego kształtu, wypustek i dziurek w zetknięciu z psią śliną dostaje takich właściwości, że wszystkim moim psom ciężko ją było utrzymać w pysku w trakcie gonitw na spacerach. Często wypadała im z pyska i ją gubiły. Patykiem całkiem dobrze się rzuca :) Zależnie od siły potrafi nawet daleko polecieć, jednak wcale się nie odbija – ani na nawierzchniach leśnych, ani w domu. Piszczałka, która jest w zabawce nie jest bardzo głośna i tym samym nie jest tak drażniąca. Logan jest w tym patyku zakochany na zabój, reszta psów miała na niego zajawkę tylko na początku.

Patyk wydawał się trwały, w końcu Bree po kilkudziesięciu minutach intensywnego gryzienia nic mu nie zrobiła! Żadnej dziurki, nic. Psy dostały patyka d bagażnika na przejazd samochodem kilkanaście minut. Po paru minutach w paszczy Logana… Został  p r z e c i ę t y  na pół. Później jedną część Bree troszkę obgryzła od tej środkowej strony. Do ostatniej chwili zabawka piszczała. Naprawdę nie mam pojęcia, jak to jest możliwe, ale zabawka wygląda dosłownie jak przecięta. Ogromna szkoda, spory zawód, kolejna wydawało się fajna zabawka z mocną piszczałką! i jeszcze większe pieniądze wydane w błoto. Patyk był używany 2-3 dni, trochę w domu, na 1 spacerze i raz w aucie. Patyk był na tyle długi, że w częściach może jeszczetrochę posłużyć jako zabawka do rzucania, ale na pewno psy nie dostaną go już do samodzielnej zabawy/memłania.

Ciężko mi powiedzieć, czy i komu mogłabym polecić ten patyk. Trudno mi też ocenić, na jak długo starczyłby, gdyby bawiły się nim tylko moje bordery, nawet niszczyciele. Z jednej strony fajna zabawka do memłania i cicha, ale po co kupować piszczącą zabawkę psu o słabszym ścisku szczęk, jeśli nie będzie w stanie wydobyć z niej dźwięku. Do rzucania jest okej, ale osobiście wolę, kiedy pies nie gubi aportu w drodze do mnie ;) To już pewnie zależy od preferencji właściciela. Ja więcej nie kupię, bo tyle pieniędzy na parę dni to bezsensowny wydatek.

r8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s