Test JW Pets Zyball M

Muszę podzielić się moimi wrażeniami z zakupionych zabawek dla psów. Nigdy wcześniej nie pisałam recenzji, nie miałam takiej potrzeby, ale zabawka wymieniona w tytule ogromnie mnie zawiodła, stąd potrzeba tego posta ;)

Od początku: opętał mnie świąteczny szał prezentów. Wzbraniałam się jak mogłam ale… ciemne moce mną zawładnęły i kupiłam 3 zabawki za łącznie 100zł. Nigdy poza dyskami (ale to traktuję inaczej) nie kupowałam psom drogich zabawek, bo szkoda mi było pieniędzy na coś, co zaraz może się rozwalić.
Do tych zakupów podeszłam przede wszystkim praktycznie, każda zabawka miała uzasadnienie co do przyszłego użytkowania; potrzebowałam zabawki odpornej na zniszczenia do gryzienia w domu, zabawki do rzucania i wspólnej zabawy kilku psów na spacerach i dobrej piłki do rzucania w różnych warunkach.

Zabawki, jakie kupiłam:
JW Pets ZyBall (M) – piłka do memłania http://toys4dogs.pl/jw-pets-zyball-m-pilka-do-memlania,id560.html?a=sklep.view&produkt=560
Hyper Pet Dura Squeaks Stick (L) – patyk z piszczałką http://toys4dogs.pl/hyper-pet-dura-squeaks-stick-l-patyk-z-piszczalka,id460.html
Chuckit! Ultra Ball (M) – ultra piłka http://toys4dogs.pl/chuckit-ultra-ball-m-ultra-pilka,id188.html

Tutaj będzie recenzja tylko JW Pets Zyball, ponieważ tylko ją w pełni przetestował mój pies ;) JW Pets jest znana chyba większości psiarzy przez zabawkę Hol-ee Roller.

Część opisu ze strony sklepu: „Zyball to piłka stworzona do memłania. Zrobiona jest z termoplastycznego tworzywa, Megalastomeru, którego używa tylko firma JW Pets. Jest ono mocne, odporne na punktowe nakłucia, sprężyste i świetnie się odbija. Jaskrawe kolory cieszą oko a aromat masła orzechowego którym aromatyzowana jest piłeczka, cieszy psi nos.”

W opisie zabawki czytamy, że jest stworzona do memłania i została wykonana z mocnego, odpornego na nakłucia tworzywa. Faktycznie jest bardzo sprężysta i się odbija, ma bardzo miły zapach, bardziej przypominający wanilię, niż masło orzechowe. Skuszona opisem zakupiłam piłkę w mniejszym rozmiarze dla mojego 9-miesięcznego bordera rozpracowującego i zjadającego większość zabawek. Po opisie bardzo optymistycznie podeszłam do tej zabawki, spodziewałam się, że będzie bardzo wytrzymała i starczy mojej suce chociaż na parę tygodni, może miesięcy. Nie ma takich wypustek, które łatwo byłoby odgryźć zębami. Niestety po zaledwie godzinie intensywnego memłania, przy czym naprawdę nie jest to pies o ogromnej sile, waży 12kg, zabawka uległa zębom mojej suki. Po godzinie odgryzła pierwszy kawałek przy końcu, wtedy zapach piłki zrobił się jeszcze bardziej intensywny i jeszcze łatwiej poddała się dalszym działaniom ząbków.

Zdecydowanie nie polecam dla psów, które uporczywie zjadają zabawki. Zaznaczam, że pies był cały czas pod moim okiem! Odgryzione kawałki od razu jej zabierałam, dostała zabawkę do kolacji wigilijnej i bawiła się obok mnie. Piłka ma bardzo ładny, jaskrawy kolor, duży otwór do napełnienia, mogłabym ją polecić tylko psom, które delikatnie obchodzą się z zabawkami i faktycznie tylko memłają, a nie intensywnie gryzą. Jestem zawiedziona, gdyż z opisu wynika, że zabawka mogłaby starczyć na dłużej, a tworzywo będzie wystarczająco odporne na w sumie niedużego psa.

Z obsługi sklepu jestem bardzo zadowolona, paczka dotarła bardzo szybko :)

r6

r7

Jedna uwaga do wpisu “Test JW Pets Zyball M

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s